Polish (PL)
Danish (Danmark)
German (Germany)
English (en-GB)
Polish (PL)

Witamy na Oficjalnej Stronie Międzynarodowych Regat o Puchar Gryfa Pomorskiego 2024!

5-9 czerwca 2024, Świnoujście – Arkona – Falsterbo – Christianso – Świnoujście 300 Nm

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu żeglarskim, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, rywalizację z pasją do morza. Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego, największe regaty na południowym Bałtyku, wróciły i tegoroczna edycja zapowiada się naprawdę ciekawie. Naszą ambicją jest, żeby te regaty łączyły żeglujące pokolenia, rodzinne żeglowanie i rywalizację na najwyższym poziomie.

 

Historia żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim to opowieść o odwadze, kreatywności i szlachetnej rywalizacji. Od charyzmatycznych żeglarzy i budowniczych jachtów po dalekie wyprawy i wielkie sukcesy regatowe. Nasze regaty są częścią tej bogatej historii. W tym roku, po raz pierwszy, regaty będą w randze Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Załóg Dwuosobowych, dodając nowy rozdział do tej fascynującej opowieści.

 

Zawodnicy zmierzą się z trudną trasą liczącą 300 mil, prowadzącą przez Świnoujście – Arkona – Falsterbo – Christianso – Świnoujście. Ta wymagająca trasa jest nie tylko testem umiejętności żeglarskich, ale również okazją do doświadczenia urody akwenu Bałtyku południowego.

 

„Jestem dumny i zaszczycony, że mogę objąć patronatem honorowym regaty, które są kontynuacją kultowej imprezy żeglarskiej w naszym regionie. To wyjątkowa okazja do prezentacji bogactwa Pomorza Zachodniego i jego żeglarskiej tradycji. Razem piszmy kolejne karty tej pięknej opowieści.”

 

Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

 

„To połączenie tradycji z nowoczesnością. Od lat 50. XX wieku, regaty te były jednym z największych wydarzeń na żeglarskiej mapie Bałtyku. Dzisiaj, dzięki pasji i zaangażowaniu ZOZŻ, sponsorów i uczestników, kontynuujemy tę piękną tradycję, jednocześnie wprowadzając nowe elementy, które zachęcają młode pokolenia żeglarzy do uczestnictwa.”

 

Marcin Raubo
Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

 

"W tym roku po raz pierwszy w ramach naszych regat odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Oprócz zaciętej rywalizacji na wodzie, zapewniamy także bogaty program towarzyszący. Zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom na żywo dzięki systemowi live-tracking - to będzie emocjonujące doświadczenie dla każdego!"

 

Grzegorz Dobies
Komandor regat

 

Dołącz do nas w tej niezwykłej żeglarskiej przygodzie. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodnikiem, czy kibicem, Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego to wydarzenie, którego nie można przegapić. Śledź nas na facebook i bądź częścią tej niezapomnianej historii.