Polish (PL)
English (en-GB)
Polish (PL)

Rozpoczynamy zapisy na XXXIV Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego

Dołącz do grona wyjątkowych żeglarzy biorących udział w tych historycznych regatach morskich i zawalcz o unikatowy puchar!

Historia żeglarstwa w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim to piękna opowieść. O charyzmatycznych, odważnych i utytułowanych żeglarzach, kreatywnych budowniczych jachtów, wspaniałych dalekich wyprawach i wielkich sukcesach regatowych. To historia pisana pasją do morza, żeglarstwa i szlachetnej rywalizacji. To historia brzmiąca szantą nieodżałowaną Jurka Porębskiego. Częścią tej pięknej historii są Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego. Jestem dumny, że ZOZŻ podjął się kontynuacji tej kultowej imprezy. I zaszczycony, że mogę objąć ją patronatem honorowym. Razem napiszmy kolejne karty pięknej żeglarskiej opowieści. Zapraszam do udziału w Regatach Gryfa.

 

Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

 

Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego były od końca lat 50. XX wieku największymi regatami w Polsce i jednymi z największych regat południowego Bałtyku. W swej tradycji to impreza porównywalna z regatami Pommern Woche czy Kiler Woche i innymi znaczącymi bałtyckimi zawodami żeglarskimi.

W roku 2022 po kilku latach przerwy impreza powraca do żeglarskiego kalendarza Bałtyckich regat.

Zgłoszenie do regat

Lista wyposażenia

Zawiadomienie o regatach

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową na adres gryf@zozz.org do dnia 23.05.2023.
Należy przesłać:

 

- druk zgłoszenia

- kopię ubezpieczenia OC

- potwierdzenie opłaty wpisowego

- amatorską licencja kapitana jachtu


Każdy jacht uczestniczący musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą, niż 1.500.000,- EURO na okres obejmujący czas regat.

 

Opłata wpisowa do regat wynosi 400 zł od jachtu plus 120 zł od każdego członka załogi. Powinna zostać wniesiona na konto ZOZŻ - PEKAO SA 82124038131111000043756940, do dnia 23.05.2023, podając w tytule „Puchar Gryfa – nazwa jachtu”. Opłata wpisowa przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych. Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi w przypadku nie wystartowania lub wycofania się jachtu z wyścigu. Nie ma możliwości przekazania wpisowego na inny jacht.